IV Toruńskie Dni Kariery

15 października rozpoczęły się IV Toruńskie Dni Kariery, które potrwały do 19 października 2013. Program tego wydarzenia objął m.in. różne warsztaty, pokazy i prezentacje zawodów. Szczegóły na temat tej imprezy poniżej.

IV Toruńskie Dni Kariery – program bogaty w atrakcje

Dnia 15.10.2013 roku o godz. 11.00 odbyła się inauguracja w auli Centrum Kształcenia Ustawicznego. Następnie odbył się panel dyskusyjny „Własna firma szansą na sukces”. W trakcie panelu wystąpił Tomasz Cebo, toruński muzyk i animator kultury (z prezentacją „To masz i zawsze miałeś”).

Poza tym podczas Toruńskich Dni Kariery odbyły się między innymi pokazy różnych zawodów – na przykład fryzjera, kosmetologa, cukiernika, baristy, fotografa, machatronika czy introligatora. Poszczególne prezentacje odbyły się w różnych miejscach. Można było wykonać także testy – badanie komputerowe predyspozycji zawodowych.

Popularnością cieszyły się warsztaty, które odbyły się m. in. w CKU, w szkołach oraz w Powiatowym Urzędzie Pracy dla Miasta Torunia. Przykładowe wystąpienia to: „Jak nie zostać bezrobotnym magistrem?”, „Rozpoznawanie własnych predyspozycji zawodowych i cech przedsiębiorczych”, „Skutecznie szukam pracy – metody i techniki” czy „Własna firma czy etat” albo „Predyspozycje i umiejętności jako kapitał na przyszłość”. Z uznaniem spotkała się też Prezentacja działania Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy.

17.10. o godz. 11.00 odbyło się szkolenie dla osób zainteresowanych rozpoczęciem działalności gospodarczej – szkolenie zorganizowano w II Urzędzie Skarbowym przy ul. Mazowieckiej.

Jakie stoiska informacyjne zorganizowano?

Na uczestników czekały też liczne stoiska informacyjne zorganizowane przez różne firmy i instytucje. Pojawiły się różne stoiska informacyjne takich instytucji jak Powiatowy Urząd Pracy dla Miasta Torunia, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, Kujawsko – Pomorska Izba Pracodawców Lewiatan, Izba Przemysłowo – Handlowa, Centrum Kształcenia Ustawicznego, Wojewódzki Urząd Pracy – Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej, Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości, Toruńska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości, Fundacja Gospodarcza Pro Europa czy Punkt Informacji Europejskiej.

foto: geralt / pixabay